Ranking Programów Partnerskich

Opinie SEOSEM24 i sposoby na dobre SEO w Google

Jak odnieść sukces w organicznych wynikach wyszukiwania Google w tym roku? Poniżej opiszemy techniki SEO, które według opinii SEOSEM24 działają najlepiej w tym momencie. Nie chodzi tutaj o ocenę nowych pomysłów, ale o zastosowanie metod, które wykazały swoją wartość. To tylko techniki SEO, których sam używam dla moich stron lub stron moich klientów.

To treść, która przekracza oczekiwania internauty i jest bardzo dobrze rozumiana przez maszynę (Google). Google wykorzystuje techniki sztucznej inteligencji, a dokładniej NLP, aby lepiej zrozumieć zarówno zapytania, jak i treść. Algorytm BERT jest jednym z nich.

Dlaczego nie miałbyś zrobić tego samego? Na przykład za pomocą interfejsu API takiego jak Google. Aby lepiej to wszystko zrozumieć, oto 3 punkty do zapamiętania:

  • Google wie teraz, jak wyodrębnić podmioty obecne w treści. Oblicza istotność treści dla każdej jednostki, co w jakiś sposób mierzy, jak bardzo treść odnosi się do danego zapytania.
  • Jeśli Google oszacował, że internauta jest zainteresowany podmiotem E, to spróbuje zaoferować lepsze wyniki dla treści silnie eksponujących ten podmiot E. Twoje treści nie powinny odnosić się do tematu zbyt skrótowo, ale przeciwnie, być bardzo kompletne. Przede wszystkim nie należy skupiać się na słowach kluczowych, ale na tematach, które należy poruszyć.
  • Ze swojej strony na SEOSEM24 już dawno zmniejszyłem liczbę publikowanych artykułów, ale są one o wiele bardziej kompletne i treściwe. Poświęcam czas na zrozumienie tematu w najdrobniejszych szczegółach, aby spełnić wszystkie oczekiwania internautów. To samo oferuję moim klientom i to się sprawdza.

Identyfikacja treści niskiej jakości według opinii SEOSEM24 i radzenie sobie z nimi – to działa!

Znamy to oficjalnie od Google Panda (2011): Google ocenia Twoją witrynę na podstawie wszystkich treści, o których indeksowanie poprosisz. Jeśli masz zbyt dużo złych treści, wypiera te dobre.

Wiem, pisaliśmy już o tym milion razy, jednak nadal uważam to za priorytet, a z jednej strony wciąż widzę wiele bardzo złych stron na tym poziomie. Warto jeszcze wspomnieć o tym, że nigdy nie widziałem przypadku, w którym witryna prawidłowo usunęłaby dużą ilość „śmieci”, a następnie zobaczyła negatywny efekt.

Według opinii SEOSEM24, jeśli usuniesz stare treści o niższej jakości, Google może skoncentrować się na nowszych treściach o wyższej jakości. Zdecydowanie warto to zrobić!

Popraw zawartość, zaktualizuj ją, połącz strony, a w najbardziej ekstremalnych przypadkach zdeindeksuj je lub usuń.

Upewnij się, że masz treści, które są znacznie lepsze niż u konkurencji. Twórz strony filarowe na podstawie najbardziej strategicznych słów kluczowych i wzmacniaj te strony stronami podrzędnymi (treść powiązana semantycznie).

Zawartość ekspercka na stronach według opinii SEOSEM24 i dlaczego warto pisać takie artykuły?

Być może wykorzystanie BERT (i innych technik NLP ) pomaga Google lepiej ocenić fachowość autora treści. Dlatego jeszcze ważniejsze niż wcześniej staje się zapewnienie, że Twoje treści są pisane przez ekspertów.

Nie mówię tylko o wskazaniu nazwiska autora i zadbaniu o to, aby w jego biografii było widać, że jest ekspertem. Przede wszystkim sama treść musi być naprawdę wysokiej jakości, z elementami, które może zawrzeć tylko ekspert.

Zastosuj metodę: Ekspertyza + Autorytet + Zaufanie.

Opinie SEOSEM24 o tym, dlaczego warto połączyć UX + SEO = SXO (Search eXperience Optimization)

Jeśli treść jest absolutnie niezbędna do uzyskania dobrej pozycji w Google, to myślę, że user experience będzie jeszcze ważniejszym czynnikiem niż dotychczas do pozostania na szczycie SERP.

Zadowolenie użytkownika zależy od jakości dostarczanych treści (tekstu), ale także innych mediów (zdjęć, filmów i audio) i wszystkiego, co ma wpływ na UX (łatwość nawigacji, szybkość itp.).

Jeśli Twoje SEO ulegnie regresowi, nagle podczas aktualizacji rdzenia lub stopniowo, może to być spowodowane według opinii SEOSEM24 problemami z SXO.

Polecam w szczególności:

  • Dodać śledzenie w dowolnym miejscu w witrynie, aby jak najlepiej wykryć, co robią użytkownicy. Czy klikają w Twoje linki? Czy przewijają ekrany i jak daleko? Czy zatrzymują się zbyt wcześnie na Twojej ścieżce?
  • Poszukaj w swoim audycie listy stron, które generują najwięcej niezadowolenia. Jako SEOSEM24 możemy Ci w tym pomóc. Zleć nam audyt swojej strony!
  • Sprawdź, czy Twoje strony są szybkie. Nie tylko strona główna, ale wszystkie Twoje strony! Nie tylko na komputerze, ale także/zwłaszcza na urządzeniach mobilnych!

Ewolucje SERP Google i opinie SEOSEM24 na ten teamt

Google stale rozwija swoje SERP (strony wyników wyszukiwania), regularnie wymyślając nowe rodzaje blokad lub linków. Czasami możemy je obrócić w możliwości.

Opinie SEOSEM24 o Google – nasz największy konkurent ze wszystkich

Google nie jest już wyszukiwarką, jak ją do tej pory definiowano, stał się największym konkurentem wszystkich serwisów, które pracują nad swoim SEO.

Myślę, że zobaczymy jeszcze więcej bloków, takich jak ten wyspecjalizowany kalkulator, wchodzących do SERP. Jak dobrze zrozumiałeś, dodając tego typu „oneboxy”, Google pozbawia coraz więcej niszowych witryn wysoce dochodowego ruchu.

Jak się zachować? Porady i opinie SEOSEM24

Oprócz nadziei, że państwa nałożą sankcje na Google i sprawią, że to się zmieni (prawie w to nie wierzę), myślę, że lepiej starać się jak najwięcej przewidywać. Cofnij się i zadaj sobie pytanie, czy Twoje treści, narzędzia lub usługi online są łatwo „kopiowalne” przez Google. Utrwal swój model biznesowy, póki jest to jeszcze możliwe.

Polecane fragmenty w wynikach wyszukiwania bez linku do strony źródłowej?

Po znanych nam obecnie polecanych fragmentach (ze wskazaniem strony źródłowej informacji) myślę, że pewnego dnia na górze SERPów zobaczymy syntetyczny tekst odpowiedzi na zapytanie, bez podania źródła. Z dobrego i prostego powodu, że tekst zostanie automatycznie wygenerowany przez algorytmy Google, po przeanalizowaniu setek lub tysięcy treści na ten temat.

Dane strukturalne prawdopodobnie staną się jeszcze ważniejsze. Jeszcze przez jakiś czas (miesiące, lata) Google będzie prawdopodobnie potrzebował danych dostarczonych w kodzie (typu schema.org), ale wtedy może uda się wyodrębnić i sklasyfikować dane nieustrukturyzowane. Algorytmy uczenia maszynowego będą miały czas na naukę ze stronami dostarczającymi ustrukturyzowane dane.

Wszechobecne obrazy – według opinii SEOSEM24 to wielka szansa

Obrazy są coraz częściej obecne w SERPach, w różnych formach. W standardowym wyszukiwaniu jest oczywiście baner graficzny lub tylko obrazy w Grafice Google.

Istnieje wiele nowych funkcji wyszukiwania obrazów, z silnym naciskiem na obrazy produktów. Możesz skorzystać z promocji swoich produktów pod warunkiem, że zamieściłeś odpowiednie dane strukturalne (m.in. cenę produktu, jego dostępność w magazynie).

Są też obrazy w wiadomościach, w Discover… a także jedno kliknięcie za pomocą Google Lens, wyszukiwania wizualnego. To nowy trend, w który możesz zainwestować.

Filmy – opinie SEOSEM24 o tym, jak mogą pomóc w SEO

Trzeba przyznać, że nie jest to miarka, ale filmy nadal zajmują coraz ważniejsze miejsce, zwłaszcza w SERP. Poza zainteresowaniami czysto SEO wiesz, że filmy są bardzo popularne wśród internautów. Wskazane jest więc inwestować w nie i:

  • rozwijać kanał na youtube,
  • integrować swoje filmy z treściami na swojej stronie, aby zatrzymać internautów lub poprawić współczynnik konwersji na kartach produktów,
  • publikuj swoje filmy również na Facebooku i LinkedIn (w zależności od celu).

Nowe trendy i opinie SEOSEM24 na ich temat – do przetestowania pod kątem SEO

Google stale rozwija swoje SERP (strony wyników wyszukiwania), regularnie wymyślając nowe rodzaje blokad lub linków. Tak jak już wcześniej napisaliśmy, czasami możemy je obrócić w możliwości. Mowa o wyszukiwaniu głosowym.

Wyszukiwanie głosowe i podcasty

Pewnie już nie raz czytałeś i słyszałeś, że wyszukiwanie głosowe po prostu eksploduje. To prawda, ale czym jest wyszukiwanie głosowe?

Wyszukiwanie głosowe istnieje od wielu lat: polega na przeprowadzaniu badań słownych – nagraniu swojego zapytania. Możesz to oczywiście zrobić na telefonie komórkowym, ale także na komputerze lub tablecie: wystarczy włączyć mikrofon. Google musi zrozumieć zapytanie, czyli rozpoznać słowa i ostatecznie całe zapytanie, a następnie wyświetlić wyniki na ekranie.

Wyniki głosowe są nowsze. Zbyt często mylimy wyszukiwanie głosowe z badaniem Alexy, Asystenta Google i innych Siri. To jest po prostu szczególny przypadek! Mam wrażenie, że na razie dotyczy to jeszcze kilku rodzajów wyszukiwań. Aby się na to przygotować i mieć nadzieję, że odpowiedź zostanie udzielona ustnie, musisz to przewidzieć i podać odpowiedź na swojej stronie, która nie jest ani za krótka, ani za długa. Weź również pod uwagę uporządkowane dane.

Coraz większą popularnością cieszą się także podcasty, rodzaj audiowizualnej wersji zapomnianych już kanałów RSS. To też trzeba przetestować, tym bardziej, że Google indeksuje podcasty i wyświetla je w SERPach. Postępuj zgodnie z tymi instrukcjami, aby osiągnąć lepsze wyniki w SEO.

Algyrytmy mowy i zamiany tekstu na mowę

Spośród całkiem nowych danych strukturalnych rozważ Speakable. Na razie dotyczy to tylko USA w przypadku treści w języku angielskim, ale możemy sobie wyobrazić, że obejmie to inne języki i kraje, takie jak Polska.

Zasadą jest dostarczanie ustrukturyzowanych danych do zasilania algorytmów syntezy mowy (mówimy o text-to-speech lub TTS). Są to systemy pozwalające maszynie na ustne wymówienie tekstu. Google chce go wykorzystać, by jego asystent ustnie odpowiadał na prośby internautów. Planuje się, że oprócz odpowiedzi głosowej, internauta otrzyma na swój telefon komórkowy link do artykułu źródłowego. Czy to naprawdę dobry pomysł, aby Google dyktował Twoje treści? Czas pokaże, ale mam pewne wątpliwości…

Google Actions, aby „zasilać” i rozwijać Asystenta Google

Nadal korzystasz z Asystenta Google? Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, zajrzyj do Google Actions. Zasadniczo pomaga rozwijać Asystenta Google za pomocą małych programów. Celem jest wykorzystanie Twoich treści, aby lepiej pojawiały się w odpowiedziach udzielanych przez asystenta.

Odkrywaj Google

Kolejny możliwy nowy punkt wejścia dla Twojej witryny: Google Discover.

Jest to system wprowadzony przez Google w celu zaoferowania pewnego rodzaju przepływu informacji, które mogą zainteresować użytkownika, nawet bez jego żądania.

Skorzystaj z Pomocy Google, aby dowiedzieć się, jak zoptymalizować swoją witrynę pod kątem Discover i zwiększyć swoje szanse na uzyskanie ruchu. W każdej chwili możesz też napisać do SEOSEM24 mail:info@seosem24.pl lub zadzwonić: 533543333 i poprosić o pomoc w optymalizacji swojej strony i poprawieniu SEO!

Potrzebujesz dobrego pozycjonowanie sprawdź opinie o SEOSEM24